„Nabiał spożywamy- energię z tego mamy”, pod takim hasłem realizowaliśmy zajęcia w ramach projektu „Dzieciaki mleczaki”.

Tematyką przewodnią jest uświadomienie dzieci o konieczności spożywania nabiału dla zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Poprzez urozmaicone zajęcia, zabawy przedszkolaki poznają wartości odżywcze mleka i jego przetworów. Zachęcamy ich, aby chętnie na co dzień zajadali produkty mleczne. W oparciu o utwory literackie , prezentacje multimedialne, zabawy ruchowe i zajęcia kulinarne, promujemy zdrowe nawyki żywieniowe w tym rolę nabiału w diecie dzieci. Na ostatnim spotkaniu zapoznaliśmy się z produktami mlecznymi, dzieci starały się je nazwać oraz wytłumaczyć do czego są wykorzystywane. Nie obeszło się bez degustacji tym razem kosztowaliśmy różne gatunki sera żółtego oraz mozzarelli, która bardzo smakowała dzieciom. Żabki nie mogą się już doczekać następnych zajęć pytając co będziemy zajadać. Na pewno będą to produkty nabiałowe. Po serowych przekąskach przyszedł czas na ćwiczenia graficzne kształtujące spostrzegawczość , logiczne myślenie . Dzieci mogły pokolorować krówkę, która daje zdrowe mleko, zaznaczały jakie produkty należą do nabiału i odgadywały zagadki słowne związane oczywiście z mlekiem i jego przetworami.