„Umiem sam przygotować zdrowy koktajl”- to temat naszych zajęć w ramach programu „Wiem, co jem”.

Dzieci nie mogły się doczekać kiedy samodzielnie będą mogły zrobić koktajl z owoców- bananów i truskawek . Lecz na wstępie pani przedstawiła plan naszych działań. Aby przygotować jakikolwiek posiłek musimy pamiętać o umyciu rączek. Gdy już wszystkie były pachnące i czyste, podzieliliśmy się na zespoły, który każdy był za coś odpowiedzialny. Jedni kroili banany, a ktoś inny przekładał truskawki oraz jogurt z kubeczków do garnka . Gdy już produkty były w garnkach do akcji wkroczył blender, który wszystko nam zmiksował. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, bowiem dzieci wiedzą, że z takich urządzeń można tylko korzystać w obecności osoby dorosłej. Zapach bananów i truskawek pobudził nasz apetyt. Koktajle z pianką były tak pyszne że niektórzy prosili o dokładkę. A białe wąsy , mówią same za siebie ,że był naprawdę wyśmienity.