Tematem naszych zajęć wynikających z programu „Wiem, co jem” było poznanie urządzenia jakim jest waga.

Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem różnych wag- łazienkowych, kuchennych oraz ciekawość ich wzbudziła waga szalkowa, sprzed kilkunastu lat, która teraz już jest rzadko spotykana. Przypomnieliśmy jakie produkty powinny jeść dzieci, aby były silne i zdrowe . Pani poruszyła też problem otyłości wśród dzieci , które nie przestrzegają zasad prawidłowego żywienia. Dlatego jeśli jest taki problem to należy już na niego zwrócić uwagę w jak najmłodszym wieku. Wychowankowie wiedzą , że nie należy jeść za dużo słodyczy , pić słodkich i gazowanych napojów oraz chipsów bo to one powodują nadmierne kilogramy. Pamiętają, że należy się ruszać czyli gimnastykować się i spacerować. Przeprowadziliśmy także doświadczenia z wagą , gdzie każdy mógł zważyć się i dowiedzieć ile waży jego ciało. Mogliśmy również ważyć na różnych wagach produkty spożywcze owoce, mąkę, sól, cukier, ryż. Odmierzaliśmy także płyny przelewając z różnych naczyń. To były bardzo ciekawe zajęcia.