Święta co prawda już za nami ale miło jest powspominać jak dzieci pomagały rodzicom.

W tym roku niestety też nie mogliśmy w przedszkolu uczestniczyć w tradycjach świątecznych, m. in. Wielkanocne śniadanie ale wychowankowie na pewno brali udział w domowych przygotowaniach. Program o zdrowym odżywianiu „Wiem, co jem”, w swoich założeniach porusza tematykę tradycji jakie celebrujemy w naszych rodzinach. Przede wszystkim święcenie pokarmów, malowanie pisanek. Zgodnie z tradycją, w wielkanocnym koszyczku powinno znaleźć się 7 pokarmów o symbolicznym znaczeniu: jajko, chleb, sól, mięso, masło, chrzan oraz kawałek wielkanocnego ciasta. Wielkanoc to czas, kiedy spotykamy się przy wspólnym stole, wypełnionym kolorowymi potrawami , na którym nie może zabraknąć jajek i mazurka oraz tradycyjnej baby . Wielkanocne potrawy to również żurek, sernik czy jajka faszerowane, a także pyszny pasztet. I oczywiście sałatka jarzynowa. Podczas tych Świąt to rodzice, dziadkowie pogłębiali wiedzę przedszkolaków . Dziękuję wszystkim za piękne zdjęcia , te przygotowania myślę ,że pozostaną na długo w naszej pamięci. Wielkanoc to smaczny czas na degustowanie dań i wypieków. A patrząc na zdjęcia naszych „małych kucharzy” te smakowitości na pewno się udały .