Smaller Default Larger

  „Dla każdego coś zdrowego”- to temat naszych zajęć w ramach programu „Wiem, co jem”.

Grupa Żabek  na podstawie piramidy zdrowia zapoznała się z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiana. Aby lepiej zrozumieć co to jest  piramida zdrowia , oglądaliśmy film edukacyjny „Zuza i piramida zdrowia”, w którym zostały zaprezentowane grupy produktów niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, należy również zwrócić uwagę, abyśmy  pamiętali  o aktywności ruchowej . Dzieci już wiedzą, że każdy człowiek powinien jeść dużo produktów zbożowych, warzyw, owoców, produktów mlecznych i mięsa, a ograniczać słodycze. Na zajęciach wykonaliśmy postacie , które nazwaliśmy „Zdrowisia i Niezdrowitek”, które wyklejaliśmy obrazkami produktów spożywczych (dziewczynki- zdrowa żywność, a chłopca- produkty niezdrowe, np. chipsy, słodycze). Przedszkolaki starają się odżywiać zdrowo dlatego mają dużo energii , którą wykorzystali  w ekspresji ruchowej do piosenki „Witaminki” oraz w innych zabawach np. „Sałatka z warzyw” lub podczas ćwiczeń gimnastycznych.  A dopełnieniem wiedzy było wykonanie samodzielnie zdrowego śniadania, które dzieci zjadły z apetytem.