Smaller Default Larger

 

Ojej cóż za zapach
cynamon goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki.

Świąteczne pierniki
serduszka dzwoneczki,
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki.

Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków.

W drugim tygodniu grudnia dzieci z Grupy Żabek w ramach programu „Wiem, co jem”, zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pachnące  świąteczne pierniczki. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.
Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni.
Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Następnego dnia nastąpił ciąg dalszy wspaniałej zabawy. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  kolorowym lukrem, który sami zrobili  wykorzystując barwniki spożywcze oraz  posypki .  
Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Własnoręcznie udekorowane smakołyki dzieci zabrały do domów aby obdarować nimi swoich najbliższych, życząc Wesołych Świat.