Smaller Default Larger

Na listopadowych zajęciach w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” , przedszkolaki miały możliwość poznania nowych , ciekawych zadań. „Kodujemy razem z Małym Misiem” to moduł składający się z części webinarowej skierowanej dla nauczycieli oraz dedykowanej dzieciom – w formie warsztatu literackiego. 

Dotyczy rozwijania kompetencji cyfrowych przedszkolaków. Warsztat literacki dla dzieci poruszył problem cyberbezpieczeństwa oraz zawiera propozycję przeprowadzenia: „Misiowego turnieju łamigłówek logicznych”. Treść misiowych łamigłówek oparta jest o autorskie zagadki Misiowej Mamy, ćwiczące umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu.  Celem naszych zajęć czyli modułu II jest przygotowanie dzieci do czytania poprzez zabawy z kodami.

Dzieci będą miały możliwość zaprezentowania  zadań , które polegały np. na układaniu  wspólnie portretu misia , który należało złożyć  z małych kolorowych kwadracików, słuchając uważnie poleceń Pani , aby w odpowiednich miejscach rozłożyć kolory. Poznaliśmy zabawę w sudoku i próbowaliśmy rozwiązać obrazkową łamigówkę, która polegała na dobraniu  zdjęcia i przyklejenia go  we właściwym miejscu.  Stworzyliśmy wspólnie następną grę, która wymagała od wychowanków skupienia i pomysłowości, a także rozróżniania stron góra-dół, lewa-prawa była to zabawa z wykorzystaniem maty do kodowania i ułożenia trasy jaką miał pokonać Pan Miś idąc do Pani Misiowej. Grupa Żabek aktywnie brała udział w tej zabawie bowiem  po drodze dzieci miały  zadania do wykonania, polegały one na naśladowaniu głosem lub zaprezentowania ruchem sposobu poruszania się jakiegoś zwierzątka. Przedszkolakom bardzo te zajęcia  przypadły do gustu i dzielnie tworzyli zagadki, rozwiązywali łamigłówki i  rzetelnie wywiązywali się z każdego zadania, które powierzył im Mały Miś , Na pewno jest dumny z przedszkolaków, bowiem po wysłaniu relacji do wydawnictwa MAC otrzymaliśmy certyfikat zaliczający Moduł  I i II.

                                                                                               galeria