Podczas tygodnia poświęconego babciom i dziadkom, przedszkolaki z grupy Wiewiórek bawiły się matematyką. Tym razem po raz kolejny ćwiczyliśmy klasyfikowanie, przeliczanie, porównywanie ilości oraz jakże ważną orientację na kartce papieru.

Lewa ręka każdego dziecka została oznaczona metką po to, aby pomóc dzieciom rozróżnić prawą i lewą stronę kartki. Dzięki temu polecenia wypowiadane przez Panią Basię łatwiej było wykonać np. przyklej serduszko na górze kartki, przyklej motylka na środku kartki itp. Wbrew pozorom znalezienie prawego górnego rogu, czy lewego dolnego rogu kartki nie jest takie proste i oczywiste stąd takie ćwiczenia. W trakcie naszego dyktanda powstała oryginalna ramka dookoła kartki, którą dzieci wypełniły rysunkami dla babć i dziadków.