W tygodniu, w którym rozmawialiśmy o Polsce zrealizowaliśmy kilka zadań, zawartych w założeniach projektu Piękna Nasza Polska Cała.

Były to: nauka i zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, w trochę zmienionej formie apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, wykonanie kącika patriotycznego w holu przedszkola oraz patriotyczne zawody sportowe.

Przedszkolaki po przebraniu się w swoje stroje gimnastyczne przybrały także biało-czerwone barwy i przypinkę z orzełkiem. Dzieci przed zawodami odśpiewały hymn i zaczęła się zabawa. Po krótkiej rozgrzewce przy muzyce bawiliśmy się z biało-czerwonymi balonami następnie kapitanowie wybrali swoje drużyny. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą wykonując slalom z flagą, bieg z biało-czerwonymi chustami oraz przemierzając tor przeszkód. Rywalizacja była zacięta a doping było słychać w całym przedszkolu. Zwracaliśmy także na zasady fair play i współpracę w zespołach. Zawody sportowe z orzełkiem na piersi to nie byle co!