Smaller Default Larger

Ostatnio realizowaliśmy w naszej grupie temat związany z kuchnią. Podczas jednych zajęć dzieci słuchały opowiadania pt. Zarozumiała łyżeczka, które zainspirowało nas do zabaw matematycznych związanych z układaniem rytmów.

Zapraszam do zapoznania się z treściami plakatów, które umieściłam w załącznikach. Znajdziecie w nich Państwo różne pomysły na wykorzystywanie matematyki w życiu codziennym. Warto przeczytać i się zainspirować.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (klasyfikacja.pdf)Klasyfikacja7979 kB
Pobierz plik (liczenie.pdf)Liczenie8136 kB
Pobierz plik (myślenie przyczynowo-skutkowe.pdf)Myślenie przyczynowo-skutkowe6473 kB

Podczas tygodnia poświęconego babciom i dziadkom, przedszkolaki z grupy Wiewiórek bawiły się matematyką. Tym razem po raz kolejny ćwiczyliśmy klasyfikowanie, przeliczanie, porównywanie ilości oraz jakże ważną orientację na kartce papieru.

W ramach realizacji projektu #20minutdlamatematyki bawiliśmy się z przedszkolakami w ukryte ziarenko. Każde dziecko miało na szyi medalion z liczbą, który miał pomóc wskazać gdzie schowane zostało ziarenko dla głodnego ptaszka.

Tworzenie ozdób choinkowych daje wiele okazji do tego aby obcować z matematyką. Przy okazji sklejania łańcuchów choinkowych z kół tego liczenia było co niemiara.