Tematem poruszanym na zajęciach  w ramach projektu „Dzieciaki mleczaki” były przetwory z mleka.

Dzieci oglądały kubeczki , w których był jogurt owocowy, jogurt naturalny  oraz śmietanka. Dotykały kartonu z mlekiem i kostki masła . Pani wyjaśniła , że wszystkie te produkty powstają w wyniku przetworzenia mleka. Druga część zajęć była bardzo interesująca i smaczna , bowiem przy pomocy miksera zrobiliśmy pyszny deser ze śmietanki i nazwaliśmy go „Puszysta chmurka”. Każde dziecko na talerzyku ozdabiało własny przysmak według  upodobań kolorowymi dodatkami , bananem lub czekoladowymi wiórkami. „Misie” były bardzo dumne i szczęśliwe , że sami mogli zrobić coś pysznego. Przedszkolaki zjadły wszystko z apetytem. Oblizując się podsumowaliśmy chórem -  „mleczne pyszności na zdrowe kości”.