„Kto łaciaty ogon ma- krówka Łatka

Cały brzuszek w łatki ma- krówka Łatka”

Miło nam przedstawić bohaterkę projektu „Dzieciaki Mleczaki”, to właśnie dzieci z grupy Misiów stworzyły tą wesołą krówkę. Będzie ona  towarzyszyć przedszkolakom  w realizowaniu zadań zawartych w scenariuszach.  Wychowankowie wysłuchali opowiadania „Skąd się bierze mleko w sklepie?”, wspólnie bawiliśmy się naśladując co robi krowa- muczy, żuję trawę, oblizuje się. Degustowaliśmy produkty mleczne z zasłoniętymi oczami, dzieci próbowały odgadnąć za pomocą smaku co to za produkty : jogurt naturalny, słodki serek, ser żółty, ser biały oraz piły mleko i kakao. Wszyscy bez problemu odgadli. Są nawet smakosze sera białego. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Krówka Łatka”, podczas, której grupa pracowała w pocie czoła, aby zwierzątko pięknie wyglądało.  Następne zadanie „ Gdzie się podziało mleko?”, polegało na odszukaniu obrazków produktów mlecznych, dzieci  świetnie  odgadły,  po czym  przykleiliśmy ilustracje  wokół krowy. Pamiętajmy wszyscy o tym, że  „Mleko pijemy, zdrowo żyjemy”.