Program „Dzieciaki Mleczaki” powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Jest to edukacyjno- informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców.

Celem programu jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka i jego przetworów, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

Mleko to ważny produkt, którego spożywanie jest konieczne do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich właśnie dla przedszkolaków.

Organizatorzy poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci.

Główne cele programu:

• Wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  • Edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenia prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę.
  • Wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

Patronat nad programem „Dzieciaki Mleczaki” objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach projektu grupa Misiów będzie podejmować działania zgodnie z założeniami oraz realizować przydzielone zadania według wybranych scenariuszy. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl, jest tam zakładka dla dzieci , a także  dla rodziców. Dzieciaki lubią kolorowanki, zagadki a dla  rodziców zostały przygotowane  ciekawostki o produktach mleczarskich oraz przepisy na ciekawe potrawy z wykorzystaniem nabiału.