Przedszkolaki z grupy ,,Kotki ” w ramach projektu edukacyjnego ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zrealizowały moduł IV -.. Misiowe recepty na pozytywne myślenie”.

Głównym zadaniem dzieci było zaprojektowanie wymarzonego dnia w przedszkolu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem układały  obrazki , tworząc z nich ,,Plan dnia w przedszkolu". Dzięki takiej aktywności Kotki  uczyły się planowania i zarządzania czasem.  Oglądnęliśmy film z poradami misiowej mamy.  Moduł ten  poruszył także temat emocji , które są nieodłączne w naszym życiu. Nazywaliśmy je i próbowaliśmy je okazywać na naszych twarzach. Rozmawialiśmy  w jakich sytuacjach ich doświadczamy oraz jak sobie radzić z negatywnymi emocjami . Przedszkolaki rozwijały także sprawność ruchową oraz wyobraźnię,  ilustrując ruchem opowieść ruchową ,,Urodziny Misia”. Rozwijały również wyobraźnie poprzez stworzenie „Misiowych recept na pozytywne myślenie”.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania od Misiowej Mamy.