„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE EMOCJI” -pod takim hasłem przebiega aktualna realizacja zadań z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego uczestnikami są dzieci z grupy „Jeżyków” .

Miś – nasz grupowy bohater, poprzez opowiadania i wiersze wprowadza dzieci w świat emocji; uczy ich rozpoznawania, nazywania i rozróżniania , oraz pokazuje sposoby radzenia sobie z nimi. Miś  przygotował dzieciom„ pudełko emocji”, w którym znaleźliśmy książki, gry, obrazki, które pomogą przedszkolakom w radzeniu sobie z tymi trudnymi uczuciami, które czasami nas dopadają. Sprawdziliśmy w lusterku, jak wyglądają nasze buzie, kiedy są roześmiane, smutne i rozzłoszczone. Stworzyliśmy „domino emocji” i „pudełko złości”. Ilustrowaliśmy swoje  emocje za pomocą sylwet, oraz obrazków. Wysłuchaliśmy pięknego opowiadania na temat radości; zrozumieliśmy, czym jest ona dla człowieka. Rozmawialiśmy na temat: „Co nam sprawia radość?” ; doszliśmy do wspólnego wniosku, że radość nie musi mieć wymiaru materialnego.  Wykonaliśmy „Gniotka”, który pomaga nam przetrwać nieprzyjemne chwile; to jemu oddajemy swoją złość, gdy zajdzie taka potrzeba.