Dzisiejszy dzień był dla Misiów bardzo pracowity. Zajęcia rozpoczęły się od porannej gimnastyki, na której wykonywaliśmy ćwiczenia wylosowane za pomocą rzutów kostką, ćwicząc przy tym nazwy kolorów.

Dzieci doskonale wiedzą, że zima odchodzi, a zbliża się wiosna. W związku z tym, misie poznawały zwierzęta, które budzą się z zimowego snu oraz ich domki a także rośliny, które są  charakterystyczne dla tej  pory roku. W trakcie zadań przygotowanych przez panią Madzię rozwijaliśmy wiele umiejętności: powtarzaliśmy nazwy kolorów, przeliczaliśmy elementy, dowiedzieliśmy się, co oznacza słowo „tyle samo”, rozwijaliśmy myślenie przyczynowo - skutkowe, spostrzegawczość, a także mowę. Gdy dzieci zmęczyły się już pracą umysłową nadszedł czas na wielki finał ! W jaki sposób  pożegnaliśmy zimę? Postanowiliśmy ostatni raz pobawić się śniegiem. Najpierw wspólnie wykonaliśmy magiczną miksturę, aż w końcu zaczęliśmy wspaniałą, kreatywną zabawę. Dzieci były  bardzo szczęśliwe, w głowach pojawiało się wiele fantastycznych pomysłów, a na sali panowała anielska cisza ( dzieci były skupione i zrelaksowane) J To nic, że nasza sala zamieniła się w pobojowisko, ważne, że tego typu zajęcia wspomagają wszechstronny rozwój dziecka ! Podczas swobodnej zabawy masą sensoryczną, dzieci miały możliwość przyswoić sobie nowe wiadomości, zdobyte podczas zajęć. Misie uwielbiają kreatywnie się brudzić ! (Pani Madzia również).