Smaller Default Larger

24 dzień października pokazał wyjątkowo brzydkie oblicze jesieni. Nie przeszkodziło to jednak najmłodszym przedszkolakom w przeżyciu kolejnych zajęć, w czasie których poznawały warzywa. Po krótkim wprowadzeniu w temat przystąpiliśmy do pierwszego, trudnego zadania – uczyliśmy się wierszyka, który towarzyszył nam przez całe zajęcia. Ale potem było już łatwiej i weselej.

Było wiele zabaw, w czasie których nie tylko mogliśmy się poruszać, ale także zapoznać z wieloma warzywami. Każdy mógł je obejrzeć z bliska, dotknąć oraz powąchać. Dowiedzieliśmy się, że warzywa mają bardzo dużo witamin i są zdrowe, więc należy je jeść jak najczęściej. I choć nie wszystkie nadają się do jedzenia na surowo, to wszystkie przed zjedzeniem należy dokładnie umyć. Przy okazji przypomnieliśmy sobie kolory oraz poćwiczyliśmy liczenie. Na zakończenie wykonaliśmy „warzywną” pracę plastyczną z wykorzystaniem różnokolorowej plasteliny. I choć może nazwy niektórych warzyw mogą nam się jeszcze mylić, to na pewno długo będziemy pamiętać mądre słowa z dzisiejszego wierszyka: „Jedz owoce i jarzyny w nich najwięcej witaminy, kto je sobie lekceważy musi chodzić do lekarzy”.