Smaller Default Larger

Początek roku szkolnego w przedszkolu to bardzo trudny czas dla najmłodszych przedszkolaków. Wszystko jest dla dzieci nowe, nieznane i na dodatek jeszcze na kilka godzin trzeba się rozstać z rodzicami. Stąd tak często pojawiają się u maluszków łzy i strach.

Na szczęście w każdej sali są Panie, które z wielką cierpliwością i wyrozumiałością zajmują się wszystkimi trudnymi, małymi i wielkimi sprawami i pomagają przezwyciężać wszelkie lęki. I tak z każdym kolejnym dniem płaczu jest coraz mniej, a przedszkole staje się coraz bardziej przyjazne. Okazuje się, że mamy mnóstwo wspaniałych zabawek, a i nowi koledzy i koleżanki są coraz fajniejsi i można się z nimi bawić tak samo dobrze jak z rodzicami w domu. Ale przedszkole to nie tylko zabawa. Na początek nauka mycia rąk i samodzielnego jedzenia, a potem cała reszta. Na pewno czeka nas dużo pracy aby każdy maluch stał się prawdziwym przedszkolakiem, ale w trakcie tego procesu radosnej zabawy będzie jeszcze więcej!