6 grudnia dzieci wraz z paniami, aby umilić czas oczekiwania na świętego Mikołaja postanowiły zrobić zdrowy koktajl bananowy. W tym dniu przedszkolaki przyniosły ze sobą główny składnik czyli banana i nie mogły się doczekać kiedy przystąpią do pracy. Uspokojone, że po śniadaniu, złożyły deseczki na stolik, zjadły szybko śniadanie, a potem przystąpiliśmy do przygotowań.

Oczywiście należało umyć rączki, przebrać się w odpowiedni strój i słuchając poleceń pani Ewy dzielnie dzieciaki pokroiły w plasterki owoce, przełożyły do dużego garnka, następnie należało wlać jogurt naturalny, troszkę posłodzić i przy pomocy blendera po kilku chwilach koktajl był gotowy. Ach cóż to był za smak, sądząc po białych wąsach na buźkach…… niebiański.