Dnia 17 listopada 2016 r., w godzinach porannych, odbyły się w grupie MISIÓW zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Ich tematem była panująca obecnie pora roku – jesień. Zajęcia rozpoczęły się piosenką „Na powitanie”, po której dzieci rozmawiały o darach, które przynosi nam jesień.

Towarzyszyło temu oglądanie i omawianie ilustracji, rozróżnianie i liczenie kasztanów, szyszek, żołędzi, orzechów i kolorowych liści. Zadanie to, poza liczeniem, pomogło w utrwaleniu znajomości kolorów. W dalszej części dzieci i rodzice tańczyli do piosenek: „Kolorowe listki”, „Wiewióreczka” oraz „Brylantowy deszcz”. Po tej zabawie ruchowej dzieci zamieniły się w muzyków jesiennej orkiestry i zagrały na instrumentach perkusyjnych utwór Vivaldiego. Zajęcia zakończyły się wykonaniem wspólnej pracy plastycznej – najpierw wszyscy uczestnicy maszerując w rytm muzyki wokół papierowych arkuszy malowali na nich deszcz, by potem wkleić w nie kolorowe i wesołe parasolki. I choć aura za oknem pokazywała najbrzydszą twarz jesieni, to w naszej  sali wszyscy byli radośni, uśmiechnięci i z wielkim zaangażowaniem włączyli się we wszystkie zadania i zabawy.