Dnia 13 maja 2016r. najmłodsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się na spacer do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach, aby dowiedzieć się coś więcej o tym miejscu.

W bibliotece przywitała ich pani Magdalena Szwajca,  która zapoznała dzieci z księgozbiorem literatury dziecięcej, regulaminem oraz pozwoliła zwiedzić poszczególne pomieszczenia placówki.Od Pani bibliotekarki dzieci dowiedziały się, co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na koniec zwiedzania pani Magdalena przeczytała dzieciom kilka wierszy Wandy Chotomskiej oraz nagrodziła maluchów za dobre zachowanie smacznymi cukierkami. Wszyscy radośni i bogatsi o wiedzę wróciliśmy do przedszkola.