Zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków to dobra opcja dla tych, którzy ze względu na panujące zagrożenie wirusowe ograniczyli wyjścia z domu do niezbędnego minimum.

Ale nie tylko! Często przeszkodą jest też – deszcz za oknem, niska jakość powietrza mogą sprawić, że aktywność ruchowa znajdzie swoje miejsce wśród czterech ścian naszych domów lub przedszkola. Ale grupa Kotków nie zapomina, że w piątki należy ubrać sportowy strój i troszkę się poruszać. Bowiem zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków, poza dobrą zabawą, mają na celu pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dziecka. Na piątkowej gimnastyce zastąpiliśmy typowe przybory gimnastyczne , nietypowymi , a mianowicie główną rolę odegrała plastikowa butelka po wodzie. Dzieci wykonywały ćwiczenia kształcące refleks, spostrzegawczość oraz wzmacniające mięśnie grzbietu , a także profilaktyczne - płaskostopie . Wychowankowie wykazali się świetną kondycją, na początku byli zdziwieni „do czego będzie potrzebna nam ta butelka” ale gdy już po chwili mogli ją podrzucać, turlać , przekładać , chwytać to , aż miło było zobaczyć uśmiechnięte twarze małych sportowców.