W związku ze zbliżającą się wiosną w ostatnim tygodniu grupa „ Kotków” zgłębiała tajemnice zwierząt naszych pól i lasów. Na początku dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia pszczół oraz ich znaczenia w życiu człowieka.

Zapoznały się z rodzajami ,właściwościami fizycznymi  i etapami powstawania miodu, wykonywały miodowe ciasteczka, które bardzo posmakowały małym łakomczuchom. Rozpoznawały mieszkańców pól i lasów za pomocą zagadek słownych i słuchowych, bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych prezentując wybrane zwierzątko. Zapoznały się z pojęciami takimi jak: ptaki, ssaki, owady, dzięki czemu doskonaliły przeliczanie i klasyfikowanie elementów według podanej cechy. Podczas zajęć dydaktycznych „ Kotki” trenowały analizę i syntezę sylabową i głoskową wybranych nazw zwierząt oraz zapoznały się z literką „u, U” , którą odszukiwały w prostych wyrazach. Zwieńczeniem intensywnego tygodnia była wspólna praca – dzieci w parach malowały farbami na folii spożywczej swój las i jego mieszkańców. Powstały piękne i ciekawe prace , z których mali malarze byli bardzo dumni.