W ubiegły czwartek dzieci z grupy „Kotków” nawiązując do programu kulinarnego realizowanego w naszym przedszkolu pt: „Mali Kucharze” przystąpiły do samodzielnego przygotowania śniadania.

Po wstępnej pogadance na temat upodobań kulinarnych naszych przedszkolaków dzieci założyły fartuszki i czapeczki i ruszyły do działania! „Kotki” z ogromnym entuzjazmem przygotowywały kolorowe i fantazyjne kanapeczki z warzywami według własnych pomysłów, gdzie samodzielnie decydowały o ich zawartości i wyglądzie. Pojawiły się „wesołe” kanapeczki, z wzorkami, różnymi szlaczkami, z uszkami, ogonkami oraz „piętrowe” , które były nie lada wyzwaniem dla małego konsumenta. Podczas zajęć kulinarnych dzieci trenowały samodzielność i umiejętność posługiwania się nożem. Przedszkolakom bardzo spodobały się kulinarne poczynania, które (wedle obietnic) będą wdrażać w domu wraz z rodzicami.