W ostatnim tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie grupa „Kotków” wraz z panią Sylwią podjęła wyzwanie zorganizowania świątecznego dnia bez zabawek. Niestety nie wszystkim spodobał się ten pomysł, ale dzień był na tyle intensywny i wypełniony ciekawymi zadaniami, że przedszkolaki bardzo szybko zapomniały o zabawkach w sali.

Dzieci od samego rana kolorowały wielkoformatowe kolorowanki przedstawiające bombki choinkowe i świąteczne choinki. Tuż po śniadaniu przedszkolaki wzięły bardzo aktywny udział w zajęciach o świętach Bożego Narodzenia, a następnie zamieniły się w małych cukierników i przygotowały pięknie pachnące pierniczki, które swoim świątecznym zapachem zwabiały do sali wszystkich pracowników przedszkola. W międzyczasie przedszkolaki tworzyły z wyciętych kolorowych paseczków wielki łańcuch choinkowy, który zdobi nasze choinki w holu przedszkola. Kiedy pierniczki zdążyły wystygnąć, wszystkie dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do dekoracji ciasteczek. Na każdym znalazł się słodki lukier i polewa czekoladowa, kolorowe posypki oraz oryginalne zdobienia wykonane przez małych cukierników. Tego dnia nie mogło również zabraknąć zabaw ruchowych, układania w małych grupkach zimowych puzzli oraz świątecznej gry w memory. Świąteczny dzień bez zabawek nie tylko przybliżył Kotkom wiadomości na temat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ale przede pokazał, że zabawki nie są konieczne do tego, aby się dobrze bawić!