Smaller Default Larger

W ostatni dzień października grupa „Kotków” wybrała się z wizytą do Muzeum Ziemi Słomnickiej na warsztaty muzealne pt: „Historia Orła Białego”. Na samym początku bardzo serdecznie powitała nas Dyrektor muzeum – Pani Alicja Biczysko.

Następnie zaprezentowała nam polskie symbole narodowe i związane z nimi dzieje. Najbardziej zainteresowała nas historia powstania naszego godła, które zmieniało swój wygląd na przestrzeni lat. Na tablicy demonstracyjnej prezentowanej przez Panią Alicję nasze spostrzegawcze przedszkolaki wskazywały zauważone różnice w przedstawionych tam godłach Polski. Piękna pogoda oraz wizyta w muzeum zachęciła „Kotków” do odwiedzenia pobliskiego cmentarza. Mając na uwadze zbliżające się święto Wszystkich Świętych zapaliliśmy znicze na grobach Nieznanego Żołnierza i Powstańców oddając cześć wszystkim walczącym o niepodległość Polski bohaterom. Bardzo dziękujemy Pani Alicji Biczysko za piękną lekcję historii!