Smaller Default Larger

Ostatni tydzień w grupie „Kotków” był pracowity i upłynął na jesiennych zagadnieniach związanych z owocami i warzywami. Tematyka bardzo przypadła do gustu naszym przedszkolakom i z ochotą brały udział w działaniach zaproponowanych przez Panią Sylwię i Panią Madzię.

Na początku tygodnia dzieciaki wyklejały swój ulubiony owoc masą solną. Brały udział w zabawie ruchowej „Wędrujące jabłuszko”, zabawie z wykorzystaniem chusty animacyjnej „Sałatka owocowa” oraz tworzyły stworki owocowo-warzywne, którym nadawały imiona i wymyślały śmieszne historyjki z ich udziałem. Na koniec tygodnia „Kotki” zamieniły się w pracowitych kucharzy i samodzielnie przygotowywały pyszniutkie szaszłyki owocowe dla swojego kolegi lub koleżanki. Wykonanie szaszłyków okazało się chyba najbardziej interesującym działaniem tego tygodnia! Przedszkolaki bardzo dokładnie pokroiły plastikowym nożem wszystkie przygotowane owoce, a następnie nabijały kawałki na patyczki. Na koniec wręczały wybranym koledze lub koleżance życząc smacznego!