Dnia 26 marca 2018 roku w naszej grupie odbyły się popołudniowe zajęcia otwarte o tematyce wielkanocnej. Na początku Panie powitały wszystkich gości, a następnie zaprosiły do wspólnej zabawy integracyjnej, w której rodzice i dzieci mieli przywitać się ze wszystkimi częściami ciała.

W dalszej części zajęć uczestnicy dobrani się pary rodzic – dziecko otrzymali od pani Dominiki koperty, w których znajdowały się pocięte obrazki, zadaniem każdego zespołu było ułożenie i przyklejenie ich  na karton. Dzieci – jako kapitanowie mieli za zadanie opisać, co znajduje się na ich obrazku. Później każda para otrzymała koszyczek oraz liczmany w formie papierowych pisanek. Dzieci przeliczały, dodawały i odejmowały liczmany, a rodzice sprawdzali poprawność. Okazało się, że nasze przedszkolaki są mistrzami matematyki. Następnie urządziliśmy wyścigi  rzędów, w których każda drużyna musiała okrążyć pachołek z pisanką na łyżce. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał styropianowe jajko, które musiał ozdobić według własnego pomysłu. Zajęcia były bardzo udane. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciakom za udział i jeszcze raz życzymy wszystkim wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!