Nasza wyobraźnia nie ma granic. Przekonały się o tym Kotki podczas tygodnia w którym omawialiśmy bajki. Przedszkolaki chętnie opowiadały zarówno o ulubionych postaciach z kart książek oraz o tych które budzą w nich negatywne emocje. Dzieci mogły w tych dniach przynosić swoje ulubione książeczki po to by pani Aneta mogła przeczytać im w wolnych chwilach ciekawe opowiadania.

Jak się okazało takich różnych bajek, baśni wymyślonych historii, które przenoszą nas w inny świat może być tysiące. Tylko od autora zależy w jakim miejscu i czasie dana postać będzie żyła. W związku z tym Kotki przemieniły się w ważnych autorów tworząc własne opowiadanie. Było przy tym dużo śmiechu. Jak się bowiem okazało fantazja dzieciaków jest mocno rozwinięta. Każdy miał mnóstwo pomysłów począwszy od tytułu książki po jej treść. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć czytelnicze dzieło. To był bardzo udany tydzień.