Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 21 grudnia dla dzieci z grupy „Żabek” i „Kotków” był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki, które przyozdobią nasze piękne choinki i będą tym samym prezentem dla dzieci i Rodziców na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Najpierw po rozmowie z panią Sylwią na temat bezpieczeństwa, odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki i czapeczki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia dzieci ozdabiały swoje ciasteczka różnymi polewami, posypkami i słodkimi pisakami według własnego pomysłu. Ciasteczka wyszły piękne i zarazem pyyyyszne! Mamy nadzieję, że tak samo jak nam będą smakować naszym Rodzicom!