„Ślicznie gościom się kłaniamy,
Niespodzianki dla Was mamy,
Bijcie brawa cały czas,
Wnuki będą bawić Was.”

Tymi słowami  czterolatki witały swoje babcie i dziadków, którzy licznie przybyli do przedszkola dnia 22 stycznia. Jest to jeden z dwóch dni w kalendarzu, który w szczególny sposób przypomina nam o tym, jak ważna rolę odgrywają w naszym życiu dziadkowie.

Dlatego grupa „Kotki”, pod opieką swoich wychowawczyń specjalnie na tę okazje przygotowała program artystyczny pt „Zimowy koncert dla Babci i Dziadka”. Uroczystość rozpoczęła pani Aneta Gumula, która w imieniu swoim oraz personelu przedszkola złożyła wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzenia: zdrowia, pogody ducha i radości oraz wielu wzruszeń podczas oglądania swoich wnuków na scenie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, starając się poprzez taniec i wiersze wyrazić swoją miłość. Dziewczynki przebrane za śnieżynki w bardzo efektowny sposób wykonały układ taneczny do piosenki Halleluja, natomiast chłopcy sprawdzili się w recytowaniu wierszy. Wspólnymi siłami pięknie zaśpiewali piosenkę, w której słowa „..moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie”, wywołały łzy dumy w oczach seniorów. Występ dzieci zakończył się gromkimi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor zaprosiła gości do sali, na słodki poczęstunek. W  atmosferze wzruszeń i całusów wnuki wręczyły dziadkom przygotowane na tę okoliczność prezenty: laurkę z życzeniami oraz papierowy bukiecik kwiatuszków.

Pragniemy podziękować rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości. Zarówno za trud włożony w naukę  wierszyków jak i przygotowane dzieciom stroje. W szczególności podziękowania składamy na ręce mamy Karola Bławuciaka, Michała Cerka, Kamila Janasa, Wiktorii Korus, Emila Wieczorka, Mai Mrożkiewicz za przygotowanie słodkiego poczęstunku, który umilił nam wspólne biesiadowanie.

Mgr Aneta Gumula, mgr Sylwia Grzegórzko.