Słoneczna pogoda sprzyjała grupie kotków w odbyciu długiego spaceru na ulicę Niecałą w Słomnikach. Naszym celem było zwiedzenie Poczty oraz wysłanie zaproszeń do swoich rodziców na uroczystość Dnia Rodziny.

Korzystając z uprzejmości pani naczelnik Agnieszki Strony oraz pani Dagmary Wieczorek, która jest mamą jednego z naszych wychowanków – Emila, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Przystępując próg Urzędu zostaliśmy ciepło przywitani przez jej pracowników. Mama Emila przyjęła od nas listy, rzetelnie sprawdzając czy wszystko się na nich zgadza , następnie opowiedziała nam o swojej pracy. Poczta – jest bowiem bardzo ciekawym miejscem pod względem oferowanych usług. Oprócz wysyłania tradycyjnych kartek, listów, przesyłek można na niej również zapłacić domowe rachunki czy też zaopatrzyć się między innymi w środki czystości. Następnie pani Naczelnik poczęstowała dzieci słodkimi cukierkami i zaprosiła do zwiedzania jej wnętrza. Przedszkolaki zdobywały kolejne informacje na temat przeznaczenia pomieszczeń oraz pracy listonosza. Wróciliśmy troszkę zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Bardzo dziękujemy za możliwość odwiedzin.