„ My przedszkolaki na ziemskiej kuli,

Wiemy, że Ziemię trzeba przytulić.

Zadbać o lasy, powietrze i wodę

Kwiaty, zwierzęta- całą przyrodę!

Ten, kto przyrodę niszczy i truje,

Niech się kolcami jeża pokłuje!”

Recytacją krótkiego, a zarazem bardzo pouczającego wierszyka ekologicznego „ Kotki” wraz z panią Sylwią rozpoczęły już drugie poranne zajęcia otwarte na które zostali zaproszeni rodzice.

Głównym celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na problemy zanieczyszczonego środowiska. Uśmiechnięte przedszkolaki w kwiecistych opaskach przywitały się wspólnie i z entuzjazmem słuchały inscenizacji ekologicznej pt: „ Skrzacie problemy w lesie”. Ponadto gimnastykowali się z gazetą, co sprawiło im wiele radości. „ Kotki” rozpoznawały ilustracje zanieczyszczonej przyrody, oczyszczały brudną rzekę segregując odpady do odpowiednich pojemników. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci jak i rodziców cieszyło się doświadczenie z oczyszczaniem wody rzecznej. Na zakończenie cała grupa zaśpiewała piosenkę ekologiczną i zapoznała się z „ Kodeksem Młodego Ekologa” jednogłośne respektując wszystkie jego zasady. Dzieci otrzymały odznaki        „ Przyjaciela Przyrody” z czego były bardzo dumne, ponieważ sumiennie na nie zapracowały podczas zajęć. Zajęcia ekologiczne zostały zakończone pracą plastyczną , w której dzieci przedstawiły swój własny pomysł ekologicznej i zarazem pięknej przyrody. Zachwyceni swoimi pociechami rodzice , byli bardzo zadowoleni , że mogli po raz kolejny zobaczyć z bliska jak ich dzieci uczą się poprzez zabawę w przedszkolu. Brudne rączki i uśmiechnięte twarze dzieci oraz liczna obecność i pozytywne opinie rodziców o zajęciach świadczą, iż był to dla wszystkich uczestników pożytecznie spędzony czas w miłej atmosferze.