Dnia 19 września wybraliśmy się w towarzystwie grupy Jeżyków do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Jest to miejsce bardzo niezwykłe. Dzięki nowoczesnej technologii, przedszkolaki miały możliwość zarówno rozwinąć swoją wyobraźnie jak i poznać historię polskiej bajki Na początku naszej wizyty czekała na nas księżniczka, która towarzyszyła nam w magicznej podróży pełnej pozytywnych wrażeń. Na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka, księżniczka zaprosiła wszystkich na wycieczkę bajkowym pociągiem. Była to wspaniała przygoda. Spotkaliśmy znane postacie – elfy, krasnale, trolle, syreny, wróżki, smoki, Pana Twardowskiego oraz uroczego Koziołka Matołka. W końcu dotarliśmy do Czarodziejskiego Ogrodu, gdzie dzieci wesoło bawiły się wśród kolorowych kwiatów. Po intensywnej podróży przyszedł czas na posiłek oraz poznanie Małego Teatru a nim występujących marionetek, pacynek oraz kukiełek. Pomimo tego, że pogoda nam nie dopisała uważamy wycieczkę za bardzo udaną. Mamy nadzieję, że jeszcze długo pozostanie ona w naszej pamięci.