Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie.

Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas  spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej.  Poszerzyliśmy swoje wiadomości o ptakach, które przylatują z ciepłych krajów.  Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy coraz baczniej przyglądać się budzącej  do życia przyrodzie. Rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny. Zwróciliśmy uwagę na pojawiające się kwiaty w ogrodach. Wiemy jak się one nazywają . Wyjaśniliśmy sobie również co oznacza przysłowie „W marcu jak w garncu”. Swoją ekspresje plastyczną przedszkolaki wykazały w lepieniu gniazd dla ptaków z masy solnej, w pracy plastycznej  „Przebiśniegi” oraz zrobiliśmy  kolorowe tulipany z rolek po papierze , które nadały wiosennego charakteru naszej sali.  Wspólnie z Panią Ewą  odegraliśmy scenkę do opowiadania „O żółtym tulipanie”  i  dowiedzieliśmy się jakie warunki muszą mieć kwiaty i rośliny , aby pięknie rosły.  Następnie  bawiliśmy się w ogrodników i układaliśmy rabatki kwiatowe według odpowiednich rytmów. Przeliczaliśmy kwiaty, porównywaliśmy ilość zbiorów, których jest więcej, mniej . Segregowaliśmy je także według gatunków: tulipany, krokusy i żonkile.  Tak przygotowani, z niecierpliwością czekamy na nadejście wiosny bo chcemy już pożegnać zimę!