17  lutego obchodziliśmy  święto  naszej grupy - „Święto kota”.

W tym dniu  przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Miały dorysowane wąsy i pięknie ze sobą rozmawiały  miałcząc i mrucząc. Podczas zajęć dydaktycznych  dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kotów. Dowiedziały się, że oprócz przyjemności wynikających z zabawy z futrzanym przyjacielem –należy o niego odpowiednio zadbać. Mianowicie  trzeba go karmić, pamiętać aby miał w misce czystą wodę, odpowiednie posłanie oraz, że czasami trzeba jeździć z nim do weterynarza na kontrolę. Zajęcia przeplataliśmy zabawami ruchowymi –była kocia gimnastyka oraz zadania z elementami rywalizacji. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było  uwrażliwienie dzieci    na losy porzuconych i bezdomnych zwierząt.