Kotki bardzo aktywnie spędzają czas w przedszkolu.

Poprzez zabawę zdobywają i utrwalają kolejne informacje. Tym razem dotyczyły one  aktualnej pory roku, czyli jesieni. Podczas porannych zajęć,  przedszkolaki w skupieniu wysłuchały  wiersz   Doroty Gellner pt. „Jesienny pociąg”. Następnie w nawiązaniu do tekstu, uzupełniały kolejne wagony pociągu wymienionymi w wierszu  darami. Wypowiadały także sylabami wybrane nazwy owoców oraz sprawdzały czy słychać w nich głoskę t.  Kotki  przystąpiły również do segregacji  owoców i warzyw, podając  różnice i podobieństwa w ich wyglądzie. Później zgodnie z instrukcją nauczyciela umieszczały ich sylwety  na odpowiedniej półce. Wszystkim podejmowanym działaniom  towarzyszyły zabawy ruchowe i piosenki.  Na zakończenie tygodnia Kotki zadbały o swoje zdrowie, spożywając smakowity sok jabłkowo-marchewkowy.