Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda.

W naszym przedszkolu przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty i  cebule z  których  wyrastał  szczypiorek. Witając wiosnę,   zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”. Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. Dzieci piosenkami, zabawami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Jeżyki wykonały również  piękne  portrety Pani Wiosny. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!