Dzieci z grupy "Jeżyków"  odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Słomnikach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

„Dzień Niezapominajki” to święto przyrody obchodzone 15 maja. Ma ono na celu promowanie jej walorów i stałe przypominanie o ochronie środowiska.

Tematyka związana z teatrem zawsze  wyzwala w  dzieciach ogromną aktywność własną.Teatr jest dla nich rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie , budzą nas..”

Oczekiwanie na Wielkanoc to był bardzo pracowity czas dla naszej grupy przedszkolnej. Podtrzymując tradycję,nasze przygotowania rozpoczęliśmy od wykonaniakolorowych palm wielkanocnych.

„Woda do picia, woda do mycia bez niej na świecie nie byłoby życia.” 22 marca świętowaliśmy w ramach kółka przyrodniczego „Dzień Wody”. W tym dniu dominował kolor niebieski, który kojarzy nam się z wodą.