Pan Kucharski specjalnie na to spotkanie przygotował babeczki, które dzieci nadziewały masą  a później dekorowały owocami. Opowiedział o swojej pracy; o tym w jaki sposób dekoruje się te wszystkie słodkości oraz pokazał  jakiego sprzętu używa cukiernik. Tata Ignasia  przyniósł  również ciasto piernikowe  z którego dzieci  wykrawały pierniczki w świątecznych kształtach serduszek, gwiazdek, choinek, aniołków  przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Dzięki wspólnej pracy taty Ignasia i wszystkich dzieci mogliśmy posmakować wspaniałych wypieków. Bardzo dziękujemy Panu Kamilowi za cudowne  słodkie  spotkanie z naszymi przedszkolakami.