Smaller Default Larger

We  wtorek 9 października grupa "Jeżyki" wybrała się na wycieczkę do lasu. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, paprocie, różne pnącza mchy i runo leśne, słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków. W trakcie wycieczki dzieci zauważyły również grzyby, niestety większości trujące. Ciekawostką było gniazdo szerszeni, które te owady zbudowały na budce lęgowej – na szczęście ich dom był pusty . Oczywiście udało nam się także zebrać różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie, kasztany, trochę mchu oraz suche igły drzew iglastych) w celu wzbogacania kącików przyrody w przedszkolu. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość Podczas tej krótkiej wyprawy, dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Tego dnia wszyscy spędzili miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.