Piątego  października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Również w naszej grupie obchodziliśmy to święto. W tym dniu przedszkolaki starały się przez cały dzień utrzymać wspaniały humor i uśmiech na twarzy.

Na zajęciach dzieci, przy pomocy swojej wyobraźni, przeniosły się do Krainy Radości. Miejsca, gdzie zawsze jest wesoło, a wszyscy jego mieszkańcy są uśmiechnięci. Następnie dzieci w radosnych humorach i uśmiechach na twarzy bawiły się do muzyki, wysłuchały śmiesznego wierszyka „Kaczka dziwaczka”, rozpoznawały minki wyróżniając wesołe, poznały powiedzonka związane ze śmiechem. Na koniec zajęć dzieci samodzielnie wykonały uśmiechy według własnego pomysłu. Tego dnia wszyscy byli radośni i uśmiechnięci. Uśmiechajmy się na co dzień – nie tylko w ten dzień!