Grupa Jeżyków należy od września 2017 roku do Dyskusyjnego Klubu Książki. Wycieczki do Biblioteki odbywają się wg wcześniej opracowanego harmonogramu. W październiku 2017r. odwiedziliśmy bibliotekę, wizyta ta była pierwszym spotkaniem z tak dużym zbiorem książek. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem literatury dziecięcej, regulaminem oraz zwiedziły poszczególne pomieszczenia placówki. Od pani bibliotekarki dowiedziały się, co należy zrobić by stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W okresie jesienno - zimowym przychodziła do naszej grupy Pani Madzia Szwajca, która czytała nam ciekawe historie. Gdy zawitała wiosna dzieci ponownie odwiedziły bibliotekę. Bardzo nas cieszy, że część dzieci z naszej grupy zapisała się do  Biblioteki w Słomnikach i regularnie wypożycza książki. O działalności naszego klubu można przeczytać na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach.