W oczekiwaniu na wiosnę dzieci z grupy „Jeżyki” postanowiły  założyć w sali „Kącik zielonych hodowli” . Zanim jednak przystąpiły do pracy , wysłuchały historii pewnej Pelargonki.

Dzięki niej poznały budowę roślin i etapy jej rozwoju. Zapoznały się także z czynnikami warunkującymi prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Dostrzegały zmiany w wyglądzie w związku ze zmieniającymi się porami roku. Wyposażeni w niezbędną wiedzę mali ogrodnicy z wielkim zapałem zabrali się do pracy - napełniali doniczki oraz pojemniki ziemią oraz samodzielne umieszczali w niej cebulki i nasiona. W kąciku przyrody znalazły się min: cebula, szczypiorek, rzeżucha, koper, fasola, owies ,oraz rośliny kwiatowe. Każde z dzieci założyło swojej roślince „Kartę obserwacyjną”, gdzie starannie odnotowuje wykonywane działania pielęgnacyjne, oraz zaistniałe zmiany we wzroście upraw. Jak przystało na prawdziwych ogrodników dzieci będą dbały o swoje rośliny , w ten sposób  wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą.

Nasze rośliny po tygodniu pielęgnacji.