Wśród wielu zajęć prowadzonych w naszym przedszkolu są również zajęcia kulinarne, odbywające się w ramach programu„ MALI KUCHARZE”.

Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci . W czasie tych zajęć dzieci rozwijają takie kompetencje jak:

• Doskonalenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD ułatwiającym pracę w kuchni oraz poznanie jego wszechstronnego zastosowania,
  • Nauczenie się komponowania codziennego jadłospisu oraz doboru przykładowego menu na odświętne okazje z wykorzystaniem pełnowartościowych produktów,
  • Poznanie zasad zdrowego odżywiania i jego znaczenia dla rozwijającego się organizmu,
  • Doskonalenie umiejętności samodzielnego przygotowywania śniadań i drobnych przekąsek
  • Nauka pieczenia prostych ciast, ciasteczek oraz przyrządzania innych deserów,
  • Przygotowywania sałatek i surówek,
  • Uczenie się sporządzania listy zakupów artykułów spożywczych niezbędnych do wykonania określonych potraw.