W naszym przedszkolu w obecnym roku szkolnym w swojej pracy wychowawczo- pedagogicznej skupiamy się m in. Na edukacji teatralnej jako szeroko pojętej formie wyrażania siebie.

Teatr jest dla dzieci rzeczywistością niezwykłą i wyjątkową , w której wszystko może się zdarzyć a osoba odgrywająca jakąś rolę ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.  Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnie, doskonali mowę, która staję się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości . Staje się  okazją do wspaniałej zabawy. Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się. Podczas takich zajęć przedszkolak maże dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy, ruch sceniczny, drama czy pantomima.Zabawy w teatr w naszej grupie pozwalały dzieciom na kreatywność działania, samodzielne wykonywanie rekwizytów; pacynek, czy też elementów scenografii, a sama zabawa skupiała wielu widzów, którzy niekoniecznie chcieli być aktorem.