„Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk.
Bardzo ostre igły moje , więc nikogo się nie boję…”

9 listopada  świętowaliśmy w naszej grupie  „Światowy Dzień Jeża”. Celem tego dnia było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania, oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Tego dnia właśnie, wraz z przedszkolakami przyszły różne rodzaje  jeżyków; począwszy od pluszowych, przez ceramiczne, styropianowe, oraz te wykonane na szydełku. Dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych(„Na dywanie siedzi jeż”, „Jeżyk”), układały w grupach „Jeżowe puzzle”, „karmiły jeże” wykorzystując grę planszową. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczną, która ozdobiła salę, oraz papierowe jeżyki z rolek. Uwieńczeniem aktywnego udziału w zabawach było wręczenie dzieciom medali i degustacja jeżykowych ciasteczek. Był tez „tort”, oczywiście jabłkowy. Ten miły dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich „Jeżyków”.