W ostatnim czasie „Jeżyki” poznawały zasady ruchu drogowego. Było przy tym wiele zabawy i radości. Dzieci szybko odnalazły się w tej tematyce, wykazując duże zaangażowanie i mając mnóstwo pomysłów na zabawę

.W sali stworzyliśmy mini miasteczko z wykorzystaniem zabawek, sylwet, oraz znaków drogowych. Podczas zabaw tematycznych analizowaliśmy różne drogowe sytuacje; ustalając zasady zachowania. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczno- techniczne.  Nasze przedszkolaki zaplanowały także spacerna pobliskie skrzyżowanie. Ma on  na celu zaznajomienie dzieci z zasadami poruszania się pieszych w ruchu drogowym, sygnalizacją świetlną, oraz znakami drogowymi. W ramach akcji „Bezpieczna droga do przedszkola  gościliśmy panią Policjantkę, która przypomniała wszystkim jak być bezpiecznym przedszkolakiem.