9 listopada  przedszkolaki z grupy „ Jeżyków” obchodziły swoje święto- Dzień Jeża.  Dzieci otrzymały emblematy z wizerunkiem jeży, oraz kolorowe opaski.

Celem zajęć było uświadomienie naszym wychowankom, że jeże są gatunkiem chronionym i należy dbać o ich naturalne środowisko. Zorganizowane zabawy były  okazją do poszerzenia wiadomości na temat życia naszych kolczastych przyjaciół. Dzieci na podstawie ilustracji dowiedziały się jaką budowę ciała ma jeż, w jaki sposób się porusza i broni. Poznały ich zwyczaje, oraz sposoby przygotowania do zimy. Istotnym elementem było zdobycie wiedzy na temat zagrożeń jakie czyhają na te małe ssaki. Na zawsze rozwialiśmy mit na temat rzekomego ich przysmaku jakim są jabłka. Wszystkie dzieci już wiedzą , co najchętniej zjadają jeże. Nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych , oraz „jeżykowych” piosenek. Przedszkolaki wykonały także piękne prace z szyszek; poćwiczyły działania matematyczne na kolcach; układały obrazki z puzzli i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w jeżowej foto budce. Na koniec zgodnie z jesiennym zwyczajem, jeżyki poszły spać  w stertach liści, a my postanowiliśmy im nie przeszkadzać, więc zajęliśmy się konsumowaniem jeżykowych  ciasteczek. Ten dzień spędziliśmy bardzo wesoło i miło.