Smaller Default Larger

O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali. 22 września 2021 r. zgodnie z tradycją odbyło się w naszej grupie “Powitanie Jesieni”, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.

Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa, a motywem wiodącym był kolor pomarańczowy. Nasze przedszkolaki i personel spisali się na 5 z plusem każdy pamiętał żeby ubrać coś w tym kolorze „Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek.  Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Pani Jesień”, „Liście w parku”, „Jeż”, „Warzywa”, „Taniec kasztanów”, „Kolorowe listki” itp. Brały także udział w wielu zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Potem rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej i zorganizowały jesienny kącik. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne „Jesienne drzewo”. W godzinach popołudniowych dzieci zrobiły smaczny sok - oczywiście w kolorze pomarańczowym, który ze smakiem wypiły. W ciągu całego dnia było u nas bardzo pomarańczowo i wesoło.